вторник, декабря 25, 2007
ЧЕРВ'ЯКИ, НЕМАТОДИ, ПОДУРИ.
Дощові черв'яки

Шкоди самим рослинам не приносять, але, роблячи ходи, ущільнюють грунт в нижній частині горщика і часто засмічують водостічні отвори, що викликає застій води, закисання грунту і загнивання коріння рослини. Наявність черв'яків в горщику можна виявити по появі на поверхні грунту дрібних земляних грудочок.

Заходи боротьби:
У нагріту до температури 50° воду опустити горщик і тримати протягом 15-20 хвилин. Можна також поливати рослини слабким блідо-рожевим розчином марганцевокислого калія. Черв'яків, що виповзають на поверхню, збирати і знищувати.

Нематоди

Мікроскопічні білі круглі черв'яки 0,5-1,5 мм завдовжки, паразитуючі на корінні рослин. Є небезпечними шкідниками, з якими важко боротися. Розрізняють три групи нематод.

* Галові нематоди упроваджується в коріння, викликаючи своїми виділеннями потовщення на корінні - галли, в яких черв'яки живуть і розмножуються. При руйнуванні галл яйця потрапляють в грунт, звідки личинки розповсюджуються далі.
* Нематоди з вільним утворенням цист упроваджуються в коріння і руйнують їх оболонку. Після запліднення тіло самки перетворюється на цисту (резервуар з яйцями) коричневого кольору, що звисає із зовнішнього боку кореня. Циста може зберігатися в грунті роками, чекаючи сприятливих умов.
* Вільні нематоди не прикріпляються до коріння в одному місці, а переповзають з місця на місце.

Уражені рослини чахнуть і гинуть від недоліку живильних речовин в результаті відмирання пошкодженого коріння. Швидкому розмноженню нематод сприяють тепло і вогкість.
Ушкоджують багато видів тропічних і субтропічних рослин.

Профілактика:
Карантин для нових рослин. Дезинфекція посуду, інструменту (проста міра - обшпарювання кип'ятком). Стерилізація субстрата на водяній лазні при температурі +50-55С не менше 10 хвилин.
Можна знешкоджувати грунт хлорпікрином (20-40мл на 1кв. м), формаліном або сірковуглецем.
Заходи боротьби:
Радикальних мерів боротьби з нематодою не існує. Сильно заражені рослини знищують разом з грунтом. Якщо поразка виявлена на ранній стадії, рослина можна спробувати врятувати перш за все механічним способом.
При пересадці видалити все пошкоджене коріння. Якщо їх багато, краще видалити все і наново укоренити рослину в свіжому субстраті. Після обрізання коріння обробити кореневу шийку гарячою водою (не вище +70С).
Оскільки нематоди чутливі до високої температури, може допомогти водяна лазня в течію
20 хвилин при температурі +45-50С, яку може перенести коріння багатьох рослин.
Проти нематоди також можна використовувати антігельмінтниє лікарські препарати, наприклад, Декаріс. 1 пігулку розчиняють в 1л води і кілька разів добре проливають рослину.

Ногохвостки, або подури

Дрібні стрибаючі безкрилі комахи білого кольору, розміром 1-2 мм. З'являються і розмножуються у великій кількості при частих надмірних поливах. Розвиваються в грунті, харчуються рослинними залишками, дрібними корінцями рослин. При сильному розмноженні можуть з'являтися на дні горщика у водостічного отвору або на поверхні грунту у вигляді білої маси.
Великої шкоди не заподіюють, але їх поява говорить про те, що потрібно терміново зменшити полив для запобігання закисанню грунту і загнивання коріння.

Профілактика:
Для попередження появи подур необхідний помірний полив.
Заходи боротьби:
При появі шкідників треба обережно зняти верхній шар грунту на 2-3 см і присипати грунт сухим піском. Допомагає присипання грунту тютюновим пилом.
опубликовал Жулли @ вторник, декабря 25, 2007  
Об авторе


Name: Жулли
Home:
About Me:
Профиль

Последние новости
Записи
Ссылки
return_links(); ?>